Styl Boho Nordic 0

Styl Boho Nordic

Moda na styl skandynawski dotarła do Polski już jakiś czas temu i nic nie zapowiada, by w najbliższym czasie miała minąć.  Jednym z ciekawszych trendów wnętrzarskich , które pochodzą ze Skandynawii jest styl nordic boheme, znany też jako scandi boho. Oryginalne i zaskakujące połączenie motywów z dwóch przeciwległych końców świata: minimalizmu rodem z północnej Europy i eklektycznego stylu boho rodem z Ameryki Południowej, Afryki albo Azji.

Nordic, stanowi pierwszy człon i swoistą bazę stylu. Podstawę stanowi bowiem aranżacja wnętrza na wzór stylu skandynawskiego. Dominujące w tak urządzonym pomieszczeniu kolory muszą pasować do klimatu północnoeuropejskich wnętrz. Bazę stanowią ściany pokryte harmonijną bielą. Czysta biel nadaje stylowi lekkości, a jednocześnie optycznie powiększa i rozjaśnia pokryte nią pomieszczenie. Białe ściany dodatkowo uwydatnią kolory zestawionych z nimi dodatków i mebli.

Biel delikatnie przełamujemy uspokajającą zielenią. W tym celu wykorzystujemy naturalne, soczyście zielone rośliny. Twórcy stylu zakładają, że rośliny będą jednolite w całym domu. My wychodzimy z założenia, że ważne są nasze upodobania i wymagania roślin. Baw się, mieszając różnego rodzaju donice i osłonki, wykorzystując mniej oczywiste rozwiązania, jak choćby emaliowane garnki, ceramiczne wazony, donice z terakoty, kosze z wikliny lub bambusa czy metalowe, ręcznie zdobione donice rodem z Indii.

Po ożywianiu czas na subtelne ocieplenie. Wiklinowe i bambusowe elementy przywołają plażowy klimat. Dodatki mogą przybierać formę plecionych koszy, pojemników i drobnych mebli. Poza prostymi meblami utrzymanymi w klasycznym stylu skandynawskim, możesz wprowadzić do wnętrza  inne o egzotycznym i bardziej ozdobnym charakterze. Zdobione komody lub szafy, kolonialne kufry, kolorowe fotele czy pufy. Kluczem do każdego domu urządzonego w stylu boho jest mieszanie i łączenie unikatowych znalezisk, zabytkowych i etnicznych przedmiotów, rzadkich, kolekcjonerskich dodatków, bogatych tkanin, marokańskich dywanów. Wzbogać kompozycję o niewielkie elementy z wyrazistymi azteckimi wzorami. Proponujemy poduszki, narzuty lub obrusy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl