Style w aranżacji wnętrz 0

Style w aranżacji wnętrz

Najpiękniejsze wnętrza to te,w których doskonale się czujemy. Ponieważ prawdziwą duszę posiadają wnętrza urządzane zgodnie z własnym odczuciem estetycznym, tworzone bez pośpiechu i sztywnego planu. Wnętrza, w których umiejętnie łączą się elementy różnych stylów wnętrzarskich. Każdy chciałby wykończyć wnętrze swojego domu, czy mieszkania w wyjątkowy dla siebie sposób. Pragniemy dobierać takie kolory i dodatki aby stworzyć oryginalne wnętrze w niepowtarzalnym stylu. Zobaczcie, jakie między innymi style stosowane w architekturze wnętrz macie do dyspozycji:

1. Styl afrykański.

Dominują w nim kolory ziemi: zrudziałe czerwienie, oranże, zszarzałe żółcie, ciemne brązy w czekoladowym odcieniu. Skóry zwierząt, maski i stroje obrzędowo. A do tego abstrakcyjna geometria.

2. Styl angielski.

Wiktoriańskie wnętrza, szczególnie te wiejskie, to symbol prawdziwego i ciepłego domu. Pełno w nim ocieplających wnętrza tkanin, bibelotów i pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

3. Styl arabski

Tworzą go tkaniny, poduchy, a także kilimy i dywany.  Kafle, którymi wykłada się podłogi i ściany domów są bogato zdobione. Metalowe lampy i naczynia oraz drewniane meble. Żywa kolorystyka: czerwienie, oranże, błękit i zieleń w czystych, mocnych odcieniach.

4. Styl Bauhaus

Narodził się niemal sto lat temu. Charakteryzują go doskonale dwa podstawowe hasła: "mniej znaczy więcej" oraz "forma wynika z funkcji". Proste formy mebli, spokojna kolorystyka, otwarta, pełna światła przestrzeń.

5. Styl  etno

Etno czerpie z kultury krajów ze wszystkich stron świata i swobodnie je ze sobą zestawia. Charakterystyczne są tutaj kolorowe akcenty na neutralnym tle. Elementy stylu etno doskonale przełamują chłód nowoczesnych wnętrz.

6.Styl fusion

Oparty na fuzji kontrastów, która była wyrazem sprzeciwu przeciwko popularnemu minimalizmowi.Zaczęto zestawiać meble o surowych formach i kolorystyce z ozdobnymi sprzętami z dawnych wieków.

7. Styl glamour

Cechą tego stylu są nawiązania do dawnych epok, przede wszystkim baroku. Sprawiające wrażenie luksusu przedmioty wykonane z imitacji szlachetnych materiałów zestawia się z nowoczesnymi meblami o prostych formach.

8. Styl Hampton

Amerykańskie połączenie luksusu ze swobodną atmosferą domku na plaży. Dodatki do wnętrz z bielonego drewna, z nierównomiernie szkliwionej ceramiki, oraz tkaniny farbowane w taki sposób, że wyglądają jak lekko sprane. Barwy piasku, różne odcienie błękitów, szarości.

9. Styl industrialny

Aby przenieść fabrykę do domu sięgnięto po stal, sklejkę oraz tworzywa sztuczne. Wykorzystywano meble i inne czysto funkcjonalne przedmioty o oszczędnych, pozbawionych dekoracyjności formach, wykonane z zimnych materiałów.

10. Styl nowoczesny

W stylu nowoczesnym wykorzystuje się  meble o prostej formie w połączeniu ze wzorzystymi  tkaninami i naczynia o fantazyjnych kształtach. Krzyczące kolory i zdecydowane desenie.

11. Styl rustykalny

Styl rustykalny czerpie inspiracje z rodzimych wzorców. Czyli co kraj, to obyczaj. U nas będą to odniesienia do szlacheckiego dworku. Dużo drewna, meble o wiejskiej stylistyce, ludowe ozdoby i dekoracje. Kolory brązu i beżu zestawione z czystą albo kremową bielą.

12. Styl shabby chic.

Wnętrza w tym stylu są inspirowane wystrojem wiejskich siedzib z Francji i Anglii. Sprzęty z widocznymi śladami zużycia, żadnych kompletów, pastelowa kolorystyka, a do tego romantyczne dodatki i dekoracje. 

13. Styl skandynawski

W wielkim skrócie przestronne, jasne i bezpretensjonalne wnętrza. Naturalne materiały, dużo drewna zazwyczaj jasnego. W dodatkach stosuje się szkło, najczęściej białe, nieco surowe.

14. Styl vintage

Ten styl charakteryzuje  moda na oryginalne, a zarazem tanie rzeczy Na pchlich targach, w komisach meblowych, a nawet na śmietnikach szuka się starych, używanych przedmiotów z duszą. Rzeczy te zestawia się z nowoczesnymi sprzętami, materiałami, ozdobami, dowolnie mieszając formy, wzory i barwy.

15. Styl Zen

Styl wykorzystuje zasady urządzania wnętrz wypracowane wieki temu przez buddyjskich mnichów. Cechuje je prostota, niechęć do zbytku, oszczędność kolorystyczna. Wnętrza stanowią oazę spokoju i sprzyjają wyciszeniu i odpoczynkowi.

Na tych piętnastu lista się oczywiście nie wyczerpuje ale te postanowiliśmy wybrać i później omówić dokładniej.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl