Styl Wabi-Sabi 0

Osłonki na doniczki w stylu wabi-sabi

W urządzaniu i dekorowaniu wnętrz co jakiś czas pojawia się nowy styl lub moda. Po duńskim hygge i szwedzkim lagom kolejna inspiracja dotarła do nas z Japonii pod orientalną nazwą wabi-sabi. Filozofia wabi-sabi powstała z połączenia dwóch pojęć. Wabi oznacza pokorę i prostotę, życie w zgodzie z naturą. Sabi wiąże się zaś z upływem czasu, dotyczy przemijalności i piękna naturalnego starzenia się. W stylu wabi-sabi za atrakcyjne uznaje się to co wiekowe i surowe w formie. Wszelkie ślady zużycia są w tym przypadku atutem nie wadą.

Styl ten wprowadza do wnętrz produkty i elementy  dalekie od perfekcji, naruszone zębem czasu i z widocznymi oznakami użytkowania. Pozornie odrapane ściany z wieloma warstwami farby wyzierającymi intrygująco jedna spod drugiej. My proponujemy komplet osłonek na doniczki z tym własnie efektem. Prosta, tradycyjna forma, naturalny materiał i wykończenie właśnie w stylu wabi-sabi. Dominuje kolor zielony, spod którego wyzierają inne kolory, do tego odrapania i przetarcia. Mamy wrażenie, że to stare, omszałe donice.

Przestrzeń, w której mieszkamy jest odzwierciedlenie nas samych. To, jak ją tworzymy i dekorujemy, to odbicie naszych potrzeb i upodobań. Wabi-sabi oznacza korzystanie z rzeczy, które już mamy, które po kimś odziedziczyliśmy lub trafiły do nas z drugiej reki. O dawanie starym przedmiotom nowego życia i czerpanie przyjemność z tego, co posiadamy. O spojrzenie przychylnym okiem na wysłużone przedmioty i odszukanie w nich na nowo piękna. A jeśli stawiamy na coś nowego to zwróćmy uwagę na  materiały, takie jak drewno, zwłaszcza to stare lub pochodzące z recyklingu.

Jeżeli chodzi o tekstylia to króluje oczywiście naturalny len ze swoim mało perfekcyjnym, wymiętym wyglądem. Wnętrza spod znaku wabi-sabi to mieszanka kolorów ziemi z neutralnymi barwami, takimi jak biel czy jasne odcienie szarości.Wabi-Sabi to styl, który wnętrze złożone z niedoskonałych przedmiotów czyni doskonałym.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl