Jakie tekstylia do kuchni

Kuchnia przede wszystkim powinna być praktyczna, ale też ładna i spójna z resztą naszego mieszkania.Tekstylia kuchenne są niczym poduszki dekoracyjne w salonie, czy wzorzysty koc w sypialni. W prosty sposób pozwalają ożywić przestrzeń. Tekstylia kuchenne to ważny element dekorujący i ocieplający wnętrze. Szeroki wybór tekstyliów kuchennych pomaga w gotowaniu przez cały rok. Łapki do garnków, fartuchy i ścierki pozwalają łatwo nadać kuchni nowych kolorów.

Ściereczka lub ręcznik kuchenny

Zwykła ściereczka może stać się niemal dziełem sztuki. Naturalne tkaniny, bogata kolorystyka i różnorodne wzory dekoracyjne.W każdym chyba domu są ściereczki kuchenne na co dzień i te od święta. Ręcznik kuchenny z ładnym motywem graficznym może być sezonową lub świąteczną dekoracją dla twojego domu. Ściereczka kuchenna powinna dobrze chłonąć wodę, a także posiadać właściwości szybkoschnące.

Obrus na stół do kuchni lub jadalni

Obrusy były znane już w średniowieczu. Wówczas w zamożniejszych domach rozkładano na stołach długą tkaninę, która sięgała do podłogi i była nie tylko dekoracyjnym nakryciem, ale też serwetką do wycierania rąk. Tradycja wspólnego biesiadowania jest w Polsce bardzo silna, dlatego też sercem każdego domu jest stół. Na co dzień pozostawiony bez nakrycia, w kuchni czasami przykryty dekoracyjną ceratą. Od święta kładziemy na stole ulubiony obrus.Najlepszym wyborem w przypadku tekstyliów kuchennych będzie bawełna lub modny od lat len.

Łapki i rękawice kuchenne

Łapki i rękawice kuchenne pomagają nam dbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjmowania lub przenoszenia gorących potraw i przedmiotów. Muszą być przede wszystkim odporne na działanie wysokich temperatur. Zazwyczaj trzymamy je na widoku więc dobrze by było gdyby rękawice kuchenne były kolorystycznie dobrane do wystroju kuchni.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl